Logo Metpol

Najczęściej zadawane pytania

Czy parametry techniczne (wytrzymałość, grubość blachy, pokrycie ocynku) są zgodne z parametrami standardowych profili czy może się różnią?

Wszystkie parametry materiału stosowanego do produkcji profili Maxi-Tec są takiej samej jakości oraz mają takie same parametry jak te używane przez firmę Metpol dotychczas. Materiał użyty do produkcji pochodzi od najlepszych dostawców stali oraz posiada atest potwierdzający zgodność parametrów.

Jaka jest maksymalna wielkość/średnica otworu możliwego do wycięcia bez naruszania/osłabienia  konstrukcji profila?

Podstawowym błędem popełnianym na budowach i prowadzącym do osłabienia konstrukcji ściany jest naruszanie ścian bocznych profili. W przypadku Maxi-Tec zalecamy nacięcie przęsła profili - wytworzenie okienka i przeprowadzenie przez niego rury. Takie rozwiązanie nie spowoduje osłabienia konstrukcji a jest bardzo trudne do osiągnięcia w przypadku standardowych profili. Maksymalnie można wyciąć łącznie trzy skrzydełka - w sposób ukazany na rysunku. Dodatkowe informacje na temat prowadzenia instalacji znajdują się tutaj.Czy produkt posiada badania dopuszczające go do sprzedaży w Polsce (jeśli tak to jakie)?

Produkt został gruntownie przebadany przez PROTEKTOR na potrzeby wymagającego rynku niemieckiego. Na rynku Polskim zgodnie z normą PN-EN 14195 wymagane jest badanie typu, które wykonane zostało w Instytucie Techniki Budowlanej - oddział Wielkopolska

Czym ten produkt rózni się od standardowego profila?

Ażurowa konstrukcja umożliwia znacznie szybszą pracę jeśli w grę wchodzi prowadzenie instalacji elektrycznej oraz wod-kan. Konstrukcja profili pozwala na dużą dowolność w prowadzeniu kabli oraz ich mocowaniu. Powiększanie otworów jest znacznie prostsze oraz bezpieczne - zgodne z zaleceniami nie powoduje osłabienia konstrukcji, co często ma miejsce w przypadku standardowych profili. Osłabiona konstrukcja ściany lub zniszczone profile mogą prowadzić do kosztownych reklamacji lub znacząco obniżyć bezpieczeństwo korzystających z obiektu.

  

Jak przykręcić Profil "U" do podłogi / sufitu? Czy są jakieś konkretne punkty w których należy umieścić wkręty?

Można wybrać dowolne miejsce na dolnej ścianie profila.

Czy produkt nie traci na sztywności przez zastosowanie tak dużych otworów?

Badania potwierdziły że MaxiTec nie odbiega wytrzymałością od standardowych profili. W utrzymaniu wysokiej sztywności pomaga zagnieciona konstrukcja na środku dolnej ściany profili.